На виконання наказу департаменту освіти Вінницької міської ради від 21.11.2023 № 520 «Про проведення інформаційно-роз’яснювального тижневика щодо інклюзивної освіти «Рівний рівному», з метою інформування та проведення роз’яснювальної роботи серед вихованців закладу дошкільної освіти, батьків та педагогічних працівників з питання інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами, в КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» в період з 01. по 08.12.2023 було розроблено та реалізовано в дистанційному режимі (вебсайт закладу, офіційна сторінка фейсбук-спільноти закладу «ЛАСТІВКА: КЗ «ДНЗ №36 ВМР»», закриті вайбер-групи для батьків, для працівників ЗДО: «Навчаємося дистанційно», «Всі, хто родом з дитинства»; платформи: Google Meet, Zoom) наступні заходи:

з дітьми дошкільного віку проведено онлайн-заняття та бесіди за темами: «На гостини до друзів», «Хто людям добра бажає, той сам його має», «Азбука спілкування» з використанням тематичних картинок та ілюстрацій, художніх творів: Ведмедик» А. Барто; «Кривенька качечка», «Як Сергійко навчився жаліти» В.Сухомлинський, «Хлопчик-мізинчик», «Дюймовочка».

з педагогами:

– практичний психолог Заїка Н.В. підготувала на педгодину інформацію для педагогів «Як взаємодіяти з дитиною з ООП» та презентувала ліфлет «Якщо поруч дитина з інвалідністю»;

– вихователем-методистом Ратушною Л.В. надано консультацію: «Створення умов для виховання дітей з особливими потребами»;

– проведено анкетування педагогів: «Ставлення педагогів до інклюзивної освіти».

з батьками вихованців:

– проведено консультації за темами «Діти з ООП. Поради і рекомендації» та «Корекційні ігри та вправи для дітей з ООП»;

– педагоги оновили папки-пересувки для батьків: «Школа для батьків «особливих» дітей».

Усі заходи сприяли покращенню рівня  поінформованості вихованців закладу дошкільної освіти, батьків та педагогічних працівників з питання інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами, піднесенню значення інклюзивної освіти в Україні.