Середня група № 8

Вихователі:  Романенко Галина Миколаївна, Дзендзик Тетяна Олександрівна

Помічник вихователя:  Осецька Оксана Іванівна

Музичний керівник: Степанчук Наталія Сергіївна

В нашій групі зростають маленькі «пізнайки», які люблять досліджувати навколишній світ, бачити його багатогранність та унікальність.

В процесі ознайомлення дітей з природою використовуємо різні методи:

наочні (спостереження, демонстрація фільмів, розгляд картин);

практичні (ігровий метод, праця);

елементарні (досліди);

словесні (розповіді, читання художніх творів, бесіди).

Впроваджуємо спадщину В. Сухомлинського як педагогіку серця, дитиноцентризму й толерантності, яка базується на ідеї наближення освітнього процесу до природи конкретної дитини. Уроки мислення, побудовані за В. Сухомлинським, сприяють розумовому, мовленнєвому, духовному розвитку дошкільнят і вихованню в них ціннісного ставлення до природи. Діти вчаться розуміти й любити її, починають дивитися на неї іншими очима, стають активними її захисниками.

Гордістю групи є локація природи, в якій діти знайомляться з флорою та фауною рідного краю, неживою природою. А ще працюємо щоденно (поливаємо рослини, витираєм пил, розпушуємо грунт, годуємо тварин…).

У нас є своя ділянка, на якій ми проводим більшу частину часу, особливо в теплу пору року. Там ми вирощуємо рослини, саме тому у малят наявні конкретні знання про їх ріст і розвиток та сформовані практичні навички догляду за кожною окремо взятою рослинкою. При цьому навчаємо розуміти красу і неповторність, бережливо ставитись до всього живого.