Здавна в Україні 7 липня відзначають свято Івана Купала, яке належить до літнього циклу.

Хлопці приносять з лісу молоде дерево, яке встановлювали на майдані посеред села чи на галявині. Дівчата прикрашають  дерево яскравими стрічками, а для себе плетуть розкішні вінки з живих квітів.

У день Івана Купала розпалюють  багаття, через яке дівчата і хлопці стрибають, тримаючись за руки. Живий вогонь символізує очищення від усього поганого.

Дівчата з берега пускають водою вінки з квітів, у яких ходили цілий день.

Кожен рік це чудове свято ми святкуємо у садочку з дітьми. І саме 7 липня в день святкування Івана Купала музичні керівники підготували не звичне і цікаве дійство з дотриманням традицій і обрядів. Діти мали змогу познайомитися  з історією виникнення свята, співали веселі пісні, грали в ігри та водили хороводи. Родзинкою свята стала гостя Мавка, яка подарувала чарівну квітку папороті, що здійснює усі бажання.

Метою свята було збагатити дітей позитивними емоціями; формувати почуття національної свідомості; виховувати почуття любові до рідного краю; популяризувати народні традиції. Бо нині відроджуються народні свята, які, здавалось, відійшли в небуття. До нашого народу повертається віра в благодатну силу природи, і прадавні свята підтримують цю віру.