ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» ІННИ ДУДИ ПЕРЕД КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ У 2023/2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Цей навчальний рік для всіх освітніх закладів нашої країни проходив у складних умовах. І все це через страшну війну. Але життя не стоїть на місці і ми, педагоги, маємо важливу місію – виховання свідомих патріотів, які будуть гідним майбутнім нашої незалежної України.
Одним із головних завдань закладу освіти є організувати освітній процес з максимальною користю для дітей, однозначно забезпечивши безпеку всіх його учасників. Тож з безпекових питань та через відсутність наразі укриття наш заклад продовжив проводити роботу у 2023/2024 навчальному році в дистанційному форматі.
Хочу відмітити, що всі ми дуже сумуємо за дітьми, за роботою в офлайн-режимі, але наразі кожен працівник закладу докладає максимум зусиль, щоб наш садочок залишався затишним, доглянутим, готовим до того, що незабаром відкриються двері для теплих обіймів та щоденних радісних зустрічей з нашими вихованцями.
А поки, працюючи в дистанційному режимі, педагоги і надалі надають дітям та батькам відеоматеріали та ресурсну підтримку, які дозволять у літній оздоровчий період продовжити цілеспрямовану систематичну освітню діяльність із розвитку малюків.
Зазначу, даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», зміст звіту – на підставі «Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».
Загальні відомості про КЗ «ДНЗ № 36 ВМР»
Знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Київська,124.
Функціонує з 1964 року.
Проєктна потужність – 360 місць.
Режим роботи закладу – 12 годин; з 7:00 до 19:00
Функціонує – 17 груп, вихованцями яких є 333 дитини:
- 3 групи – 3-го року життя;
- 4 групи – 4-го року життя;
- 4 групи – 5-го року життя;
- 5 груп – 6-го року життя;
- 1 група – різновікова, санаторного типу (для дітей з серцево-судинними захворюваннями);
- 2 групи інклюзивні – 5-го та 6-го року життя.
Кадрове забезпечення
У 2023/2024 навчальному році колектив закладу згідно штатного розкладу нараховує 67 штатних одиниць, з них – педагогічного колективу 34 особи:завідувач – 1, вихователь-методист – 1, практичний психолог – 1, вихователі -28, асистент вихователя – 1, керівники музичні – 2.
Повну вищу педагогічну освіту мають 25 педагогів, 3 – базову вищу, 6 – неповну вищу.
Кваліфікаційний рівень педагогів: 6 педагогів – «спеціалісти вищої категорії», 9 – «спеціалісти першої категорії», 7 – «спеціалісти другої категорії», 10 – «спеціалісти», 2 педагогів мають 11 тарифний розряд; 1 педагог має педагогічне звання «старший вихователь», 1 педагог – педагогічне звання «вихователь-методист», 1 педагог має педагогічне звання «практичний психолог-методист».
Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується шляхом використання різних видів, форм і напрямків підвищення рівня професійної майстерності, втому числі очно-дистанційних курсів.
Аналіз управлінської, методичної та організаційно-педагогічної діяльності
Відповідно до змістових напрямків та завдань освітнього процесу зусилля колективу були направлені на забезпечення якості освіти, збалансованого розвитку дитини, узгодженість в її житті основних тенденцій до самореалізації, саморозвитку та самозбереження, сформованість базису особистісної культури, формування довіри суспільства до закладу дошкільної освіти.
Організація освітнього процесу в 2023/2024 навчальному році здійснювалася згідно з основними положеннями Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»; Положенням про заклад дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86; Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина», листом МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» від 21.08.2023№ 1/12490-23, а також відповідно Статуту, Стратегії розвитку закладу на 2022/2025 р.р., річного плану роботи закладу дошкільної освіти на поточний навчальний рік та літній період 2024 року. План роботи схвалений педагогічною радою закладу і затверджений керівником закладу.
Навчальний рік у закладі розпочався з 1 вересня 2023 року і закінчився 31 травня 2024 року.
У закладі здійснено самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».
Заклад дошкільної освіти спрямовує свої зусилля на реалізацію права громадян на здобуття дошкільної освіти, створення освітнього середовища, умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.
Пріоритетним напрямком освітньої діяльності є художньо-естетичний розвиток дитини.
Ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу у 2023/2024 навчальному році були:
- створення сприятливого освітнього простору шляхом реалізації індивідуальних творчих потреб дітей дошкільного віку на основі використання елементів STREAM-освіти;
- сприяння удосконаленню культури українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основи формування національно-патріотичних почуттів;
- формування у дошкільників базису трудового виховання, як складової системи гармонійного розвитку особистості.
Приміщення та територія закладу облаштована з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування.
Групові приміщення закладу забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх вікових особливостей: створені умови для розвитку вихованців в організованій і самостійній діяльності.
Обладнані спеціальні приміщення:
– музична зала;
– фізкультурна зала;
– сенсорна кімната;
– фітовітальня;
– методичний кабінет та медичний блок;
– прогулянкові майданчики.
Недоліками є недостатня кількість в групах сучасних технічних засобів (мультимедійних пристроїв, телевізорів, комп’ютерної техніки тощо).
Для створення позитивного іміджу закладу дошкільної освіти, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ЗДО у 2023/2024 навчальному році продовжувала функціонувати хмарна структура:
сайт dnz36.edu.vn.ua:
фейсбук-сторінка «ЛАСТІВКА: КЗ «ДНЗ №36 ВМР»;
загальносадові вотсап-групи:«Навчаємося дистанційно», «Інклюзія», «Всі, хто родом з дитинства»;
вайбер-групи вікових груп;
ютуб-канали:
Музичні хвилинки-цікавинки з Домісолькою
Музичні сходинки Наталія Степанчук
Лариса Степанець
Сонячні зайчики Каріна Мельник
Відповідно до наказу МОН України від 15.06.2020 р. № 7970 в рамках реалізації меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти та науки України і компанією the LEGO Foundation заклад є учасником всеукраїнського проєкту «Сприяння освіті».
Впродовж року педагогічний колектив працював творчо та плідно. Освітній проєкт педагогів, дітей та батьків нашого закладу «Серце мовить українською» гідно представлено у рамках проведення фестивалю гри, навчання та натхнення «Play Fest – 2024», тема якого цьогоріч – «Мріємо та діємо».
Протягом року наші педагоги системно впроваджували шведську програму соціально-емоційного розвитку дітей дошкільного віку Pеppy Pals («Веселі друзі»). Це дуже корисні, цікаві, творчі, сповнені радості та любові освітні подорожі.
Ми нагадаємо, що ігрові набори м’яких іграшок “Pеppy Pals plush toys” було отримано на кожну вікову групу минулого навчального року завдяки співпраці з the LEGO Foundation.
На базі Вінницької Академії безперервної освіти відбувсяочний тренінг для педагогів закладів-учасників проєкту «Сприяння освіті» «Гра як природний спосіб всебічного розвитку та підтримки благополуччя дитини». Практичний психолог Наталя Заїка відвідала тренінг, що дало змогу поділитись отриманими знаннями з колегами.
Завдяки співпраці з the LEGO Foundation наш заклад отримав цінні подарунки – проєктор ViewSonicM2e та багатофункціональний пристрій Xerox C2351 (C235V_DNI) з логотипами LEGO Foundation.
Другий рік поспіль наш заклад реалізовує проєкт «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки МОН України, ДУ «Український інститут розвитку освіти» відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи «Спільно до навчання».
Протягом навчального року педагогами, які приймають участь в проєкті, було проведено для дітей «Всеукраїнський тиждень гри», а також різдвяний тиждень «В очікуванні Різдва».
Проведення цих тематичних тижнів подарувало нові відкриття для нашої допитливої малечі, хвилини радості, комунікації та родинної ігрової взаємодії.
Також за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні представниками Вінницької обласної державної адміністрації та директором департаменту освіти Вінницької міської ради Оксаною Яценко було вручено 2 бокси «Відкривай та розвивай!».
У кожному боксі – розвиваючі та настільні ігри, книги та методичні посібники щодо збереження ментального здоров’я, гігієни, мінної безпеки.
З метою ознайомлення та обміну думками щодо використання дидактичних матеріалів та ігор у різних вікових групах, було проведено за участі педагогів закладу методичний онлайн-фестиваль «Інтерактивні бокси від ЮНІСЕФ «Відкривай та розвивай!»: особливості використання в освітній роботі з дошкільниками».
В цілому, вивчення результативності інноваційної діяльності закладу показує позитивні кількісні та якісні показники реалізації ідей нововведення, оптимізацію освітнього процесу. За результатами експертної оцінки за блоками освітнього процесу та процесу управління результативність інноваційної діяльності становить в середньому 82%.
Методична та освітня робота
Методична робота закладу упродовж 2023/2024 навчального року була направлена на виконання головних річних завдань, на підвищення професійної майстерності педагогів, їхню підготовку до засвоєння нових технологій та методик виховання, надання дієвої, компетентної допомоги, активізацію їх творчої діяльності.
Впродовж 2023/2024 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари, творча група, інструктивно-методичні наради при завідувачеві, співбесіди та консультації з педагогами.
Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні, групові та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.
Дієвою формою методичної роботи у закладі була педрада. У 2023/2024 навчальному році було проведено 4 онлайн-засідання педагогічної ради.
Засідання педагогічних рад проходили в атмосфері щирості та відвертості, взаємоповаги і принциповості. Ефективність діяльності педагогічної ради залежала від форми й моделі проведення засідань. Саме тому адміністрація закладу завжди використовувала неформальні, творчі, інтерактивні форми проведення засідань.
Дієвими формами роботи з педагогічними кадрами у 2023/2024 навчальному році були семінари. Семінар-практикум «Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку засобами художнього слова» розширив уявлення педагогів про можливості сучасних інноваційних методик розвитку мовлення дітей в закладі дошкільної освіти та формування практичних навичок застосування різних методів роботи.
Також було проведено теоретичний семінар «Парціальна програма розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» у межах проєкту «Сприяння освіті»».
А у рамках проведення Місяця цифрової грамотності вихователь Тетяна Боричко провела онлайн-практикум для педагогів закладу «Google-стандарт як професійний інструмент сучасного педагога».
Активною формою залучення педагогів до підвищення професійної майстерності є майстер-класи. Музичні керівники І. Стахміч та Н. Степанчук провели майстер-клас за темою: «Розвиток творчих здібностей дошкільників світло-музичними засобами. В рамках реалізації освітнього проєкту «Гра музики та світла»». Вихователем середньої інклюзивної групи № 17 Т. Боричко проведено майстер-клас «3-D моделі в роботі з дітьми з ООП: особливості створення та використання». Практичним психологом Наталією Заїкою було проведено майстер-клас для педагогів та батьків «Створення психологічного комфорту засобами театралізованої діяльності «Іскорки суперсил»» (за матеріалами відомої української психологині Світлани Ройз).
З метою оздоровлення дитячого організму шляхом вживання трав’яних чаїв у поєднанні з інтерактивними пізнавальними формами роботи у цьому навчальному році ми відновили освітній оздоровчий проєкт «Фітовітальня Феї Здоровинки».
Протягом року було проведено осінній, зимовий та весняний сезони оздоровлення, під час яких діти мали можливість переглянути відео цікавих інтерактивних міні-занять.Також відбулася інтерактивна онлайн-зустріч «Педагогічна фітовітальня» на якій педагоги обговорювали важливість даного проєкту як засобу оптимізації профілактично-оздоровчої роботи з дітьми та дорослими.
А найціннішим в реалізації даного проєкту є зворотний зв’язок від дітей. Ці світлини надихають на нові творчі ідеї і дають розуміння, що навіть у складний для нас час наша робота є важливою та потрібною.
У травні цього року керівник закладу Інна Дуда та практичний психолог Наталія Заїка взяли участь у відкритому показі «Кращі практики дошкілля», який організував відділ дошкільної освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». Педагоги провели майстер-клас для освітянської спільноти міста Вінниці та Вінницької області. Презентацію освітнього проєкту «Фітовітальня Феї Здоровинки» відвідала велика кількість зацікавлених педагогів, що свідчить про актуальність обраної нами теми, адже люблячі батьки та педагоги мріють, щоб малеча зростала здоровою.
З метою популяризації читання книгукраїнською, доведення до батьків та вихованців ідеї престижності володіння українською мовою другий рік поспіль реалізовано надзвичайно актуальний проєкт «КниГарний фестиваль «Книга українською – це модно!»».
Впродовж фестивалю було проведено цікаві майстер-класи, різноманітні челенджі. А саме ранкові релакс-читання «Теплі розмови до кави», орфографічні хвилинки від Буккросика «Переходимо на правильну українську», челендж «10 сторінок книголюба», обговорення педагогами книг під час літературних кав’ярень.
Під час проведення тематичного тижня «Моя Ї=МОЇ» маленьких читачів чекало багато інтерактивних завдань з літерою Ї та «Веселими друзями». А також дошкільнята мали можливість переглянули нову авторську казку «Пригоди літери Ї».
З радістю малята прийшли на гостини до Буккросика під час книгарних днів і виготовили своїх птахів миру.
Для педагогів було проведено «Орфографічну вікторину від Буккросика», яку підготувала вихователь Карина Мельник.
Вихованці, педагоги та батьки закладу брали активну участь у міських онлайн-конкурсах, виставках, проєктах, грантах тощо.
Колектив долучився до проєкту «Крила», ініційованого Благодійним фондом «Овес», що передбачав збір пластикових кришечок на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.
Під час конкурсу «Дитячі історії про…» наша 3-d книга з рухомими елементами та аудіосупроводом – «ПТАХА МИРУ» стала переможцем у номінації «Кольори нашої ПЕРЕМОГИ» та була нагороджена грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради.
За участь у встановленні Національного рекорду «Єднання» до Всесвітнього дня дитини наш заклад отримав почесну грамоту від української федерації «Спорт заради розвитку».
Також наші вихованці стали активними учасниками челенджу «Спорт для всіх», що проходив в рамках інформаційного марафону «Дбаємо про фізичне здоров’я та психологічний імунітет».
Не менш корисною була участь дітей та педагогічного колективу у челенджі #Одягни_свій_садочок_у_вишиванку. А родзинкою цьогорічного онлайн-Конкурсу «Таланти твої, Україно!» у рамках міського фестивалю дитячої творчості «Сяйво талантів» серед вихованців закладів дошкільної освіти Вінницької міської територіальної громади став хореографічний номер нашого ансамблю «Ластів’ятко» з композиціює «Барви рідної землі».
Наші творчі педагоги Т. Шумаріна, С. Маковійчук, Н. Заїка, К. Мельник, приймаючи участь у конкурсі «Гратися і не боятися», який проводив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, були відзначенні грамотами та цінними подарунками. А досвідчений креативний вихователь старшої групи С. Маковійчук здобула перемогу у конкурсі та ввійшла до 200 найкращих педагогів України за результатами поданих матеріалів.
Також наш заклад здобув перемогу у конкурсі міні-грантів «Професійне зростання», який організувала Громадська організація «МИ-ВІННИЧАНИ». В результаті ми отримали 10 000 грн. для облаштування у нашому закладі мобільного АРТ-бук простору.
До нього ввійшли читацьке місце для дитини та дорослого, полиці та ємності для зберігання книг, добірка сучасних україномовних книг. Над реалізацією даного проєкту працювала творча група педагогів: І. Дуда, Л. Ратушна, Н. Заїка, К. Мельник, Т. Смеречинська та Л. Рубанська.
Книги придбані в рамках проєкту вже були прочитані нашими педагогами під час книГарного фестивлю. А яскравий читацький будиночок затишно приймав на гостини маленьких читачів під час проведення книгарних днів.
Не менш результативною була участь керівник закладу І. Дуди у воркшопі по написанню грантових заявок «Від проблеми до впливу», який проводили спікери «Подільської громади». Командою освітян було випрацьовано грантову заявку на реалізацію проєкту по створенню мобільного ресурсного простору «Я Є», адже тема інклюзивності навчання є надзвичайно актуальною і важливою для усіх освітніх закладів. Грантовий освітній проєкт «Я Є» переміг! Як результат – кожному закладу-переможцю команди закупити світлову пісочницю. Тож така чудо-пісочниця тепер стала чудовим доповненням нашої сенсорної кімнати.
У нашому закладі функціонує 2 інклюзивні групи – для дітей середнього та старшого дошкільного віку. Цьогоріч за рахунок державних коштів в 17 інклюзивну групу було придбано іграшки та розвиваючий дидактичний матеріал, а в 15 групу – світлову пісочницю.
Також за підтримки представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні наш заклад отримав на кожну вікову групу інформаційно-розвивальні плакати «Граємося й розвиваємо навички дошкільнят».
Щороку відповідно до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» та «Змін до Типового положенняпро атестацію педагогічних працівників», згідно перспективного плану на 2022/2026 р.р., з виданням відповідних наказів та оформленням відповідних документів в закладі проходить атестація педагогічних працівників.
Педагоги один раз у п’ять років проходять курси підвищення кваліфікації. Відповідно до перспективногоплану проходженняатестації педагогічних працівників, у 2023/2024 н.р. атестацію успішно пройшло 17 педагогів, що становить 51 % від загальної кількості педагогів ЗДО. За результатами атестації:
- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» вихователям Дзендзик Т.О., Макогонюк Ю.С., Рубанській Л.В., Якуповій Л.Р.;
- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» вихователю Боричко Т.Ю.;
- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» вихователю Сташко О.В.;
- встановлено 11 (одинадцятий тарифний розряд) асистенту вихователя Щербанюк І.Ю.;
- встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» вихователю-методисту Ратушній Л.В., практичному психологу Заїці Н.В., вихователю Степанець Л.В.;
- присвоєно педагогічне звання «практичний психолог-методист» практичному психологу Заїці Н.В.;
- підтверджено педагогічне звання «старший вихователь» вихователю-методисту Ратушній Л.В..
Варто відзначити роботу нашого педагогічного колективу у дистанційному режимі, її результатом стали такі показники:
- підвищення майстерності педагогів, їх творчого потенціалу;
- використання педагогами колективу набутого досвіду;
- удосконалення форм, методів і змісту методичної роботи в закладі.
Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених впродовж навчального року, показав, що всі вони носили науково-методичний, пізнавальний характер, сприяли підвищенню компетентності педагогів, покращенню якості оволодіння різноманітними методами роботи, відповідали принципу інтеграції.
Педагогічний колектив організовував освітній процес у дистанційному форматі. Педагоги забезпечували освітню роботу з дітьми за змістом різних освітніх напрямів Базового компоненту дошкільної освіти шляхом публікацій відео-занять, цікавих ігор, практичних показів різних форм роботи, майстер-класів, проведення челенджів, конкурсів на вебсайті закладу, офіційній сторінці закритої фейсбук-спільноти «ЛАСТІВКА: КЗ «ДНЗ № 36 ВМР», у вайбер-групах для батьків, на ютуб-каналах.
Велика увага упродовж року надавалася взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками й здійснювалася вона на засадах інтеграції родинного і суспільного виховання, збереження пріоритету родинного виховання, врахування інтересів, запитів цінностей сімей, на засадах взаємоповаги та взаємодопомоги.
Ми щиро дякуємо батькам, які системно надсилали світлини дітей як результат виконання освітніх форм роботи. Даний зворотній зв’язок завжди надихає і дає розуміння того, що батьки усвідомлюють цінність розвитку дитини завдяки взаємодії з цікавим та корисним, розробленим нашими педагогами, якісним освітнім контентом.
Забезпечення єдності вимог закладу і родин вихованців в освітньому процесі в умовах військового стану здійснювалося шляхом спілкування в онлайн-режимі, вайбер-групах усіх вікових груп, фейсбук-сторінці «ЛАСТІВКА», телефонному режимі тощо.
Для координації діяльності педагогічних працівників у дистанційному режимі, їх консультування створено закриті вотсап-групи «Навчаємося дистанційно» та «Інклюзія».
Впродовж навчального року всі працівники брали активну участь у житті закладу.
З нагоди Всеукраїнського дня дошкілля творчою групою колективу було підготовлено патріотичне відео-привітання «Життя ми дітям віддаємо по краплині», що націлює на усвідомлення значимості нашої професії. Дошкілля – це сила, яка є надійним фундаментом у вихованні майбутнього нації. Кращі працівники закладу були нагороджені почесними грамотами. А завідувач закладу Інна Дуда в складі квартету керівників закладів дошкільної освіти ВТГ вітали освітян дошкілля музичним номером, який доносив основний меседж «У тендітних руках дошкілля – частина нашої Перемоги!».
Напередодні нового року відбулася ресурсна зустріч колективу, метою якої була можливість побачитися з колегами наживо, поспілкуватися про спільні життєві моменти і загадати одну мрію на всіх – ПЕРЕМОГУ!
У березні колектив зібрався з нагоди Міжнародного жіночого дня. Говорили про цінність української жінки, про мужніх захисниць, які пліч-о-пліч боронять нашу країну від окупантів. Справжньою родзинкою урочистого зібрання стала інтерактивна вікторина «Відомі українки, які докорінно змінили світ». Доброзичлива атмосфера, чудові музичні привітання сприяли гарному настрою та позитивним емоціям, що є такими важливі у наш час.
За ініціативи профспілкового комітету напередодні Дня української жінки колектив нашого закладу відвідав мистецький захід – концерт «Пісні незламності» у виконанні подільського хору «Леонтович-капела», що проходив у Вінницькій обласній філармонії.
Відвідування мистецьких заходів колегами нашого садка є надважливими не лише для збереження ментального здоров’я працівників, а й для мистецько-культурної просвіти педагогів, що працюють в закладі дошкільної освіти, де пріоритетним напрямком роботи є художньо-естетичний напрямок.
Організація харчування
Організація харчування у ЗДО здійснюється відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, та Постановою Кабінету міністрів України № 305 від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
Оскільки заклад впродовж періоду воєнного стану здійснював роботу у дистанційному форматі і не працював очно, завдання щодо організації харчування в закладі реалізовувалось не в повній мірі.
Відповідальні особи за харчування впродовж поточного навчального року націлили свої зусилля на продовження розробки та впровадження системи НАССР у закладі, яка є гарантом якості в громадському харчуванні. НАССР в дитячих садках – це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом. Тому медичними сестрами розроблена та систематизована відповідна документація.
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» у закладі наявне примірне 4-х тижневе меню з картотекою страв на чотири сезони. Дане меню передбачає зменшення вмісту солі, цукру, молочних страв та збільшення овочів та фруктів. Для приготування страв для дітей до 3-х років цукор не використовується взагалі. Також меню націлене на зменшення споживання жирів тваринного походження, натомість збільшилось вживання жирів рослинного походження. Передбачено регулярне вживання морської риби у чергуванні з іншими стравами. Доречно батькам харчові вподобання дітей формувати відповідно до рекомендацій примірного меню.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 3286 від 21.12.2023 оплата за харчування складає: діти віком від одного до чотирьох років – 48 грн., віком від чотирьох до шести (семи) років – 64 грн.. 75 % здійснюється за рахунок батьків, 25 % – за рахунок бюджету Вінницької міської територіальної громади.
Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу
Діяльність адміністрації закладу дошкільної освіти щодо створення умов безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу у 2023/2024 н.р. була спрямована на формування якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності, а також в умовах надзвичайних ситуацій, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.
З даної проблеми у методичному кабінеті є достатня кількість теоретичного, дидактичного матеріалу: демонстраційні картини, дидактичні, настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури. Вихователі приділяли багато уваги вивченню правил електробезпеки, поведінки з незнайомими людьми, ознайомленню з небезпечними ситуаціями природного характеру.
В закладі впродовж навчального року в онлайн-форматі проведено:
- тижневик протипожежних заходів;
- тиждень знань безпеки життєдіяльності;
- інформаційно-роз’яснювальний тижневик «Рівний рівному»;
- інформаційний марафон «Дбаємо про фізичне здоров’я та психологічний імунітет»;
- екологічний марафон «Ми творимо планету власноруч»; екологічні акції по збору макулатури та пластикових пляшок стали системною освітньою роботою, адже проводяться щомісяця і дають гарні результати по збору вторинної сировини за що ми вдячні батькам з дітьми та нашим працівникам закладу;
- місячник цивільного захисту;
- тиждень безпеки дитини.
Проводилася робота з дітьми щодо формування навичок безпеки життєдіяльності. Педагогами всіх вікових груп були проведені тематичні консультації з батьками, надавалися рекомендації, поради на вебсайті закладу та у вайбер-спільнотах усіх вікових груп. Роботу з охорони праці, безпеки життєдіяльності у закладі дошкільної освіти можна вважати проведеною на достатньому рівні.
Матеріально-технічна база
Питання реконструкцій та оновлень матеріально-технічної бази закладу є одним із основних у діяльності завідувача. Приміщення і територія закладу упродовж року забезпечувалися необхідним інвентарем, за потребою обладнання ремонтувалося. Фінансування ЗДО здійснювалося за кошти місцевого бюджету та шляхом залучення додаткових джерел відповідно до чинного законодавства.
Впродовж 2023/2024 навчального року за рахунок коштів Вінницької міської територіальної громади було проведено гідравлічне випробування та промивку труб, повірку термоманометрів, пожежних кранів, проведення електовимірювань контуру заземлення. У серпні планується здійснення повірки вогнегасників, ваг та гігрометрів.
Також закладу надалась гуманітарна допомога: антисептики гелеві, дезінфікуючі засоби для поверхонь, мило рідке, паперові рушники, а також дидактичне забезпечення, про яке ми говорили під час перемог у конкурсах та грантах.
Територія закладу постійно утримувалася в чистоті, здійснювався покіс трави, обрізка сушняку.
Проте для безпечного та повноцінного функціонування закладу необхідне укриття. Відповідно до рішення сесії Вінницької міської ради від 26.05.2023 виділились кошти для будівництва протирадіаційного укриття на території нашого закладу. На даний момент роботи розпочалися і виконуються згідно проєкту будівництва.
Таким чином, завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, бути сприятливими до новацій і творчості, нам вдалося зробити педагогічний процес продуктивним та цікавим для дошкільнят.
В цілому рівень та результативність роботи в КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» за 2023/2024 навчальний рік можна відзначити як задовільний.
Щиро дякую усім батькам та працівникам закладу за співпрацю, розуміння значення єдності в спільній справі, небайдужість та підтримку наших захисників та захисниць, які щодня наближають беззаперечну перемогу України. Закладу вкотре вручена подяка від волонтерського центру «Ти не один» за вагому допомогу. Адже протягом року завдяки спільним зусиллями було передано ЗСУ різдвяні коробки з необхідними речами та смаколиками, щоразу до кожної поїздки волонтерів купувались продукти, засоби гігієни, виготовлялись окопні світки і станом на сьогодні сплетено 68 маскувальних сіток.
Тож у новий навчальний рік ми крокуємо з повною впевненістю, що в Україні запанує переможний мир, а двері закладу відчиняться нарешті для теплих обіймів малечі.
Щиро вірю у наше мирне майбутнє і щасливе майбутнє наших дітей у нашій вільній Україні!