Перед тим, як влаштуватися в дитячий садок, батьки повинні проставити малюкові необхідний курс профілактичних щеплень. Це убереже дитину від досить важких захворювань, багато з яких відносяться до категорії смертельно небезпечних. Поки сучасна медицина не придумала і не розробила нічого більш ефективного, ніж план профілактичних дитячих щеплень.
З тієї причини, що ефективність антибіотиків стає все нижче, ніякого іншого методу захисту дитини придумати просто неможливо. щоб вакцинація принесла свої позитивні результати, варто грамотно підготувати до них дитину. Важливо провести наступні важливі процедури:
За календарем щеплень дитина отримує захист від 10 інфекцій
У ст. 12 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» йдеться про те, що особам, які не досягли 15-річного віку, щеплення проводиться за згодою батьків, а особам віком від 15 до 18 років – за їхньою згодою та згодою батьків. Тобто законодавчо передбачено добровільність проходження відповідних процедур. Але ж у ст. 15 цього ж таки Закону сказано, що дітям, які не отримали щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів забороняється.
Головні тези, які потрібно знати про вакцинацію і реальні загрози вашому життю.
Вакцинація – це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб.
- Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.
- Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.
- Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді – повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.
- Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.
- Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.
- Правець передається при потраплянні в рани зараженого грунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.
- ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), “зараження” крові (сепсису).
- Кір передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.
- Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.
- Епідемічний паротит (свинка) передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.
Для порівняння, в Австрії проводиться імунізація проти 17 інфекцій, у США та Польщі – проти 16, у Швейцарії – 14, в Німеччині – 13, у Франції, Італії, Великобританії – 12.
Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень.