#Педрада

ТЕМА:

«ПРО ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ»
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Інформація. Вихователь-методист Ратушна Л.В.

2. Аналіз результатів освітньої та методичної роботи за минулий рік та основні педагогічні проблеми і завдання педагогічного колективу на 2022/2023 н.р. 

Звіт. Вихователь-методист Ратушна Л.В.

3. Підсумки роботи КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» у літній період 2022 року.

Витяг з наказу. Завідувач Журавель Н.В.

4. Стан підготовки закладу дошкільної освіти до нового навчального року. 

Витяг з наказу. Завідувач Журавель Н.В.

5. Обговорення та схвалення плану роботи та пріоритетнихнапрямів роботи закладу на 2022/2023 навчальний рік та літній період 2023 року. 

Члени педради.

6. Обговорення та схвалення освітньої програми КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» на 2022/2023 навчальний рік. 

Члени педради.

7. Вибір форми організації освітнього процесу в КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» на період правового режиму в умовах воєнного стану.

8. Вибір освітніх комплексних та парціальних програм, за якими будуватиметься освітній процес у вікових групах.

9. Затвердження:

– виду та форми планування освітньої роботи з дітьми;

– тематики планування організованої навчально-пізнавальної діяльності дітей;

– розподілу часу на процеси життєдіяльності дітей у 2022/2023 н.р.;- розподілу організованої навчально-пізнавальної діяльності дітей на 2022/2023 н.р.;

– плану наступності в роботі КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» та КЗ «ВЛ № 29»;

– плану заходів щодо зміцнення здоров’я дітей та планів оздоровчої роботи в санаторних групах №№ 15,16;

– програм та планів гурткової роботи;- графіка роботи педагогів. 

Члени педради.

10. Ознайомлення з перспективними планами атестації і проходження курсової перепідготовкипедагогічних працівників.

Вихователь-методист Ратушна Л.В.

11. Нормативно-методичне забезпечення освітнього процесу, презентація новинок методичної літератури та посібників.

Інформація. Завідувач Журавель Н.В.

12. Супровід дітей з особливими освітніми потребами: нормативне забезпечення. 

Рекомендації. Практичний психолог Заїка Н.В.

13. Проведення внутрішнього моніторингу якості освіти в ЗДО у 2022/2023 н.р. Графіки-циклограми. Вихователь-методист Ратушна Л.В.

14. Вибори секретаря педагогічної ради на 2022/2023 навчальний рік та літній період 2023 року. Члени педради.

Члени педради.

Сповнені оптимізму, з надією у Перемогу та мирний завтрашній день розпочинаємо новий навчальний рік!

Вітання педагогічного колективу

з нагоди Дня Незалежності України

#Не_суха_педрада

ТЕМА:

«Формування мистецько-творчої компетентності дитини-дошкільника через призму сучасних підходів до музичного виховання дошкільників»

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Виконання рішень попереднього засідання педагогічної ради «Формування здоров’язбережувальної компетентності дитини-дошкільника згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти».

Звіт. Ратушна Л.В., вихователь-методист.

2. Провідні педагогічні принципи організації музичного виховання в закладі дошкільної освіти.

Брейнстормінг. Степанчук Н.С., керівник музичний.

3. Використання LEGO-технологій в ознайомленні дітей з музикою.

Презентація педагогічного досвіду. Стахміч І.Л., керівник музичний.

4. Стан організації музичної діяльності в закладі дошкільної освіти.

Витяг з наказу (за підсумками тематичного контролю). Журавель Н.В., завідувач.

5. «Музичний калейдоскоп».

Методичний фестиваль. Ратушна Л.В., вихователь-методист.

Казка-шумівка “Колобок” за методикою К.Орфа

Руханка “Ой, у лузі червона калина”

Музично-ритмічна гра “Веселі рученята”

Оригінальний вид оркестру за методикою К.Орфа “Мелодія води”

6. Зворотній зв’язок: результати анкетування педагогів з метою визначення рівня науково-методичної роботи за 2021/2022 н.р. та запитів на 2022/2023 н.р.

Ратушна Л.В., вихователь-методист.

7. Корекція плану роботи КЗ «ДНЗ № 36 ВМР» на літній період 2022 року у відповідності до воєнного стану. Затвердження розподілу часу на процеси життєдіяльності дітей впродовж дня, розкладу організованої навчально-пізнавальної діяльності на літній період 2022 року.

План. Інформація. Ратушна Л.В., вихователь-методист.

8. Вибір форми планування освітнього процесу та тематики тижнів на літній період 2022 року.

Інформація. Ратушна Л.В., вихователь-методист.   

9. Про впровадження інновацій та нововведень.

Звіт про участь ЗДО у Всеукраїнському проєкті «Сприяння освіті». Заїка Н.В., практичний психолог, координатор проєкту у закладі.

Витяг з наказу. Журавель Н.В., завідувач.

“Ластівка” на гостинах у дитячої телепередачі VinnKids

Фартушковий театр

Театралізована діяльність дошкільників: нові підходи.

 Вихователь-методист: Людмила Ратушна.

У розмаїтті засобів впливу на формування особистості дитини дошкільного віку важливе місце посідає театр. Це особливий – синтетичний вид мистецтва, який органічно поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, поетику, живопис, музику та літературу. Він допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликаючи естетичні почуття та емоції в ході театралізованого дійства.

Театралізована діяльність у дошкільному віці – один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості дитини. За Л.С. Виготським  “акторська праця є своєрідною творчістю психофізіологічних станів людини ” . Вона сприяє розвитку у дошкільнят фантазії, виникнення у їхній уяві яскравих образів літературних героїв, казкових персонажів. Крім того, малюки вдаються до виразного втілення психологічних особливостей персонажів, самостійно добирають для них засоби мовленнєвої (інтонації) та зовнішньої виразності (виразні рухи: рук – жести, обличчя – міміка, всього тіла – пантоміміка).

Якщо створити умови для її розвитку, в дитини неодмінно відкриються здібності, закладені в ній природою. Педагоги нашого дошкільного закладу вбачають своє завдання в тому, щоб виявити ці перші здібності і на цьому тлі створити умови для повноцінного розвитку особистості.

Так вже з раннього віку ми залучаємо дітей до театрально-ігрової діяльності, починаючи із фланелеграфа, театральних та настільних ігор. Для старших дошкільнят – ігри-драматизації та імпровізації (розігрування сюжету без попередньої підготовки). Традиційно використовуємо в роботі з дітьми різні види театрів: настільний, тіньовий, пальчиковий, ляльковий.

Ознайомлюємо дошкільнят із призначенням та історією театру, з творчістю акторів.

З дітьми працюють досвідчені і творчі педагоги, які враховуючи педагогічний досвід, ніколи не зупиняються на досягнутому. Оновлюючи навчально-виховний процес, відшуковують нові форми та методи організації театралізованої діяльності. Тому виникла ідея організувати нетрадиційний театр.

Творча група педагогів, зацікавлених цією проблемою, розпочала роботу над створенням “театру на фартухові ”, який докорінно змінює традиційний погляд на організаційний аспект театралізованої діяльності дошкільників. Оскільки для ефективного показу вистави важливо все: які декорації та їх розміщення, які ляльки, яка ширма , де сидять діти, тому  педагогу приходиться витрачати час для вирішення таких організаційних моментів. А даний вид театру надає можливість вихователю, одягнувши театр-фартух, відразу розпочати виставу. І вже за хвилину декорації рухаються разом з акторами , вихователь вміло маніпулює ляльками, вдало доповнюючи їх мімікою, жестами, засобами мовленнєвої виразності.

Робота над створенням нового театру – це політ фантазії, чудовий спосіб проявити творчі здібності дітей, педагогів, батьків, можливість перетворення звичайних, на перший погляд, предметів на казкових героїв, декорації. Для виготовлення фартухів педагоги використали яскраві , різнокольорові тканини, які найбільш вдало підходили для розміщення декорацій: для зимового сюжету («Рукавичка», фото 1) – фартух блакитного кольору, для зображення лісу («Котик і півник», фото 2,3 – зеленого кольору), зобразити сюжет у виставі «Кривенька качечка» (фото 4) допоміг жовтий колір тощо.

Декорації виконані в таких кольорах, щоб вони не «подавляли» ляльку, а «працювали» на неї і на сценарій в цілому.

Фото 1

Фото 2

Фото 3

Ляльки та декорації виготовлені з різного покидькового та природного матеріалу: тканини, хутра, ниток, паперу, поролону, соломи, гілок, штучних квітів,стрічок та іншого підручного матеріалу. В процесі роботи педагоги вдало поєднали різні техніки створення персонажів: («Червона шапочка, (фото 5) – вишивання та в’язання нитками; «Колобок» (фото 6) – аплікація з паперу; «Ріпка» (фото 7), «Кривенька качечка» – аплікація з тканини; «Колосок» (фото 8), «Троє поросят» (фото 9) – виготовлення м’яких іграшок та інше.)

Фото 4

Фото 5

Фото 6

Створивши перший театр на фартухові «Котик і півник» (фото 10), педагоги помітили, що такий театр викликає у дітей інтерес до постановки, розуміння сюжету; дає можливість взаємодії «актор – глядач», швидкої та зручної зміни декорацій (ляльки та декорації кріпляться на липучки ), компактність зберігання та зручність переносу та облаштування ( всі ляльки та декорації знаходяться в окремих кишеньках фартуха).

Фото 7

Фото 8

Фото 9

Також даний вид театру забезпечує можливість показу театралізованих вистав на прогулянках в теплу пору року, а зокрема в літній оздоровчий період, коли потрібно забезпечити максимальне перебування дітей на свіжому повітрі.

З успіхом використовуємо театр на фартухові в навчальній діяльності, коли потрібно порахувати героїв, закріпити навички орієнтування в просторі, форму предметів та інше. Адже знання, отримані разом із враженнями, досить стійкі.

Тож до послуг малюків нашого садочка вже готові яскраві, виразні, колоритні театри: «Колобок», «Ріпка», «Рукавичка», «Котик і півник», «Колосок», «Кривенька качечка», «Троє поросят», «Червона шапочка» (фото 11).

Фото 10

Фото 11