Заохочуйте дітей і підлітків до щоденної рухової активності – це запорука не лише їхнього фізичного, але й психологічного здоров’я. Фізична активність знижує дратівливість і тривожність, покращує самопочуття, додає впевненості у собі, сприяє соціальній інтеграції дітей у суспільстві. Діти та підлітки віком від 5 до 17 років повинні активно рухатися щонайменше 60 хвилин щодня. Переконайтеся, що ваша дитина займається трьома видами фізичної активності:
Кардіонавантаження. Кардіо потрібно приділяти найбільше часу з необхідних 60 хвилин. Дітям варто виконувати кардіо принаймні тричі на тиждень. Це може бути будь-яка активність, що пришвидшує пульс і змушує пітніти – наприклад, швидка ходьба, катання на велосипеді.
Зміцнення м’язів. Це, наприклад, гімнастика та віджимання. Рекомендуємо виконувати такі вправи принаймні тричі на тиждень.
Зміцнення кісток. Це можуть бути стрибки на скакалці, біг – принаймні тричі на тиждень.
Дітям повинно бути цікаво і комфортно під час виконання фізичних вправ. Фізична активність – це весело, це будь-які активності, що подобаються вашій дитині – не обов’язково системні і структуровані.
Як заохотити дитину або підлітка вести активний спосіб життя?
Ви можете допомогти своїм дітям зробити фізичну активність невід’ємною частиною їхнього життя. Ось кілька порад:
- Будьте прикладом для своєї дитини. Займайтесь спортом, відпочивайте активно.
- Нехай фізична активність стане повсякденним заняттям вашої родини. Гуляйте разом, грайте в рухливі ігри.
- Подаруйте своїм дітям спорядження для активних занять – велосипед, ролики, скакалку, м’яч.
- Водіть дітей у місця, де вони можуть бути активними. Це може бути громадський парк, ігровий майданчик або футбольне поле.
- Створюйте умови для занять спортом, спортивними хобі та знайомте з новими видами активностей.
- Замість того, щоб дивитися телевізор після обіду, заохочуйте свою дитину вигадувати веселі активні заняття з друзями та родиною, наприклад, гуляти, грати в квача або кататися на велосипедах.
- Дотримуйтесь правил безпеки. Завжди забезпечуйте своїх дітей засобами захисту – шоломами, зап’ястниками, наколінниками відповідно до віку.
Регулярні фізичні навантаження протягом всього життя допомагають жити довго і якісно.