СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ

СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ                                                                                                                                             Головне завдання дошкільного закладу, педагогів, психолога та батьків - створити сприятливі умови для прояву й розвитку здібностей малят, їх всебічного гармонійного розвитку, подбати про можливість подальшого вибору, осмисленого й виваженого.
 Необхідно також допомогти батькам усвідомити свою підвищену відповідальність за формування неординарної особистості, пояснити їм особливості проявів здібностей їх дитини, можливі проблеми й ускладнення у її розвитку, підказати, на що варто звернути увагу, як змінити стиль спілкування з нею.
  Пропонуємо кілька порад щодо створення умов для розвитку здібностей у дітей:
- не потрібно перенавантажувати малят заняттями музикою, танцями, малюванням тощо за рахунок ігор та прогулянок;
- не сприймайте здібності сина чи доньки як засіб реалізації власних уподобань та нереалізованих прагнень і не вимагайте від дитини більшого, ніж вона здатна сприйняти, зробити;
- будьте обережними у висуненні не завжди достовірних гіпотез: як приклад, що соціально-комунікативні можливості розумово обдарованої дитини такі ж високі, як й інтелектуальні;
- не залучайте малюка до розв'язання родинних проблем, для яких діти ще не дозріли, тому що цим завдається шкода їх емоційному розвитку;
- не купуйте забагато інтелектуальних ігор, ігноруючи спортивні знаряддя та необхідність фізкультурних занять;
- завжди знаходьте правильний підхід до дитини, ставте до неї вимоги не як до дорослої;
- намагайтеся досягти взаєморозуміння, встановити щирі, товариські взаємини.
 Вагомою є допомога практичного психолога нашого закладу у правильному розвиткові здібностей вихованців. Вона запевняє, що не слід поділяти дітей на "математиків" і "митців", оскільки ці характеристики дуже несталі, тимчасові, - все залежить від розвивальної роботи, яка проводиться з дитиною.
  Для ефективної реалізації здібностей дітей дорослі повинні створити сприятливі умови у сім'ї і дошкільному закладі, запевнити дитину у її здібностях та обдаруваннях. Скепсис або надмірне захоплення дитячими здібностями гальмують її. Від працьовитості, самостійності, прагнення до саморозвитку, пізнавальної активності та інших психологічних якостей залежать потенційні можливості дитини у майбутньому.

Консультацію підготувала завідувач ДНЗ Дуда І.А.

Дата: 2016-04-05 12:09:13